Wspaniale zakończyły się dla nas Mistrzostwa Świata kadetów w judo. Ostatniego dnia zmagań indywidualnych złoto zdobyła Zuzanna Banaszewska w kategorii +70kg.

Banaszewska od początku była jedną z głównych faworytek do złota. Wystarczy wspomnieć, że Polka to brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata oraz Mistrzyni Europy z tego roku. Dodatkowo nasza judoczka jest liderką światowego rankingu kadetek. Zuzia rozpoczęła turniej od pokonania Anny Petruniny, a następnie, w ćwierćfinale wygrała z Brazylijką Olivią Oliveirą. Półfinał to już zwycięska walka z Estonką Emmą-Melis Aktas. W finale Banaszewska pokonała światowy numer dwa, Francuzkę Leonie Minkadę-Caquineau i sięgnęła po tytuł Mistrzyni Świata.

Przypomnijmy, że Biało-Czerwoni w Limie zdobyli łącznie aż 6 medali. Oprócz złotej Zuzanny Banaszewskiej na podium stanęli: Hanna Zaitseva (srebro, -63kg), Amelia Ptasińska (brąz, -63kg), Jakub Kurowski (brąz, -60kg), Barbara Twarowska (brąz, -48kg) i Sandra Walendzik (brąz, -40kg).