Są już pierwsze krążki na koncie polskich kajakarzy podczas rozgrywanych we włoskim Auronzo Mistrzostw Świata juniorów i młodzieżowców (U23)! Podczas pierwszych finałów Biało-Czerwoni wywalczyli dwa brązowe medale.

W konkurencji K1 200m U23 na podium uplasowała się Julia Olszewska, która wpłynęła na metę za Bułgarką Georgievą i Niemką Roussiekan. Do zwyciężczyni straciła 0,37s.

Drugi brązowy krążek zdobyła męska czwórka K4 500m w rywalizacji juniorów. Alex Borucki/Paweł Słowiński/Mateusz Kubalski i Kacper Jastrząb walkę o 3. miejsce wygrali z Belgami, pokonując ich o 0,13s. Zdecydowanie najlepsi byli Węgrzy, a srebro zdobyli Czesi.

Blisko podium (i to dwukrotnie) była nasza juniorka – Amelia Marcinkowska, która najpierw zajęła 4. miejsce w finale C1 1000m, a następnie wraz z Patrykiem Stasielowiczem dopłynęła na 4. lokacie w konkurencji C1 Mix 5000m.

9 miejsce: K1 Mix 5000m juniorów – Piotr Szymczak/Julia Piasecka

Dzisiaj czekają nas kolejne kajakarskie emocje i wiele finałów z udziałem Biało-Czerwonych!