W świetnym stylu zakończyli zmagania na Mistrzostwach Świata w Uzbekistanie nasi kajakarze. Polacy wrócą do kraju z trzema medalami.

Pierwszy z dwóch złotych medali wywalczył dziś Oleksii Koliadych w kategorii C1 200m. Nasz reprezentant pewnie wygrał finałowy wyścig z czasem 38.660, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Świata! Wicemistrzostwo padło łupem Hiszpana Pablo Grany (39.083). Brąz wywalczył z kolei Gruzin Zaza Nadiradze (39.180).

Drugi dla naszej reprezentacji krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył zamykający polskie starty w Uzbekistanie Wiktor Głazunow w kategorii C1 5000m. Polak bardzo pewnie przeciął linię mety jako pierwszy z rezultatem 25:33.565. Srebrny medal zdobył Mołdawianin Serghei Tarnovschi (25:49.241), a brąz zawiśnie na szyi reprezentanta Węgier – Balazsa Adolfa (26:30.410).

Tytuł Wicemistrza Świata wywalczył dzisiaj z kolei Jakub Stepun rywalizujący w kategorii K1 200m. Polak musiał uznać wyższość jedynie reprezentanta Portugalii. Messias Baptista triumfował z czasem 34.876. Biało-Czerwony natomiast na mecie zameldował się z wynikiem 34.945. Podium uzupełnił Hiszpan Carlos Garrote (35.308).

Oprócz tego mieliśmy dziś jeszcze kilka finałów z udziałem naszych reprezentantów. Tuż za podium, na 4. pozycji, w kategorii K1 500m uplasował się Sławomir Witczak (1:39.003). Na piątym miejscu z kolei finałową rywalizację w C1 500m zakończył Wiktor Głazunow (1:50.629). Piątą lokatę wywalczyli również Biało-Czerwoni w kategorii K4 500m mikst w składzie: Jakub Stepun, Justyna Iskrzycka, Julia Olszewska, Przemysław Korsak (1:27.038).