Kraków gości najlepszych kajakarzy oraz kajakarki górskie w ramach zawodów Pucharu Świata. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Michał Pasiut, który w finale zajął 7 miejsce.

Puchar Świata w Krakowie rozpoczął się już wczoraj, od eliminacji w konkurencji K1. Polacy w komplecie zameldowali się w półfinale. Klaudia Zwolińska zajęła 6, a Dominika Brzeska 20 miejsce podczas pierwszego przejazdu, dzięki czemu nie musiały płynąć po raz drugi. Wśród panów w czołowej dziesiątce znaleźli się Dariusz Popiela i Jakub Brzeziński, odpowiednio 7 i 9 lokata. 20 był Michał Pasiut i on również awansował do półfinału.

Dziś natomiast starty rozpoczęły się od eliminacji w C1 kobiet i mężczyzn. Problemów z awansem nie miały Klaudia Zwolińska i Aleksandra Stach. Pierwsza z nich zajęła 8, a druga 15 miejsce. Pechowe, 21 miejsce zajął natomiast Michał Wiercioch i musiał popłynąć w drugim przejeździe. Na szczęście w nim było już lepiej i z 7 lokaty także udało mu się awansować do półfinału. Grzegorz Hedwig nie wystartował.

Po południu nadszedł czas na półfinały K1. Z wyników pań nie możemy być zadowoleni. Klaudia Zwolińska zajęła dopiero 11 miejsce i nie znalazła się w gronie finalistek. Polka nie miała szczęścia, ponieważ do awansu zabrakło zaledwie.. 0,02s. Dominika Brzeska uplasowała się na 22 pozycji. Mimo to mieliśmy polskiego reprezentanta w finale. Michał Pasiut zajął w półfinale świetne 6 miejsce ze stratą 2,30s do zwycięzcy. 16 był Dariusz Popiela, a 35 Jakub Brzeziński. W finale Pasiut popełnił jeden błąd, ale mimo to zajął dobre, 7 miejsce.

Na jutro w Krakowie zaplanowano półfinały i finały w C1 oraz rundę eliminacyjną kayak crossu.