Za nami drugi dzień Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w La Seu i pierwsze finały. Najlepiej z Biało-Czerwonych wypadł Dariusz Popiela, który zajął 10 miejsce.

Piątek na hiszpańskim torze kajakowym rozpoczął się od eliminacji w kategorii C1. Po pierwszym przejeździe awans do półfinału uzyskała jedynie Klaudia Zwolińska, która zajęła 18 miejsce. Niewiele zabrakło Aleksandrze Stach – 23 miejsce. Zawiedli panowie, ponieważ dopiero 30 miejsce zajął Grzegorz Hedwig, 33 był Szymon Nowobilski, a 42 nasz junior – Krzysztof Książek. W drugim przejeździe dobrze wypadli Stach oraz Nowobilski. Ola zajęła szóstą lokatę, natomiast Szymon był siódmy i oboje zameldowali się w półfinale. Odpadli niestety Hedwig (16 miejsce) i Książek (20 miejsce).

Po południu rozpoczęła się rywalizacja w półfinałach K1. Tego dnia nie będą dobrze wspominać liderzy naszej kadry: Klaudia Zwolińska i Mateusz Polaczyk. Klaudia niespodziewanie nie znalazła się w czołowej dziesiątce, przez co nie awansowała do finału. Polka zajęła dwunaste miejsce ze stratą ponad 6 sekund do reprezentantki Andory – Dorii. Na 23 miejscu uplasowała się natomiast Dominika Brzeska. Z dobrej strony pokazał się Dariusz Popiela, który przepłynął tor bezbłędnie w czasie 92.12s. Taki wynik zapewnił Polakowi awans do finału z 8 lokaty. Na odległych miejscach znaleźli się Mateusz Polaczyk (26 miejsce) i Michał Pasiut (38 miejsce). W finale Dariusz Popiela nieźle radził sobie przez większość trasy, ale na 15 bramce popełnił bardzo kosztowny błąd, a do jego czasu zostało dopisanych 50 karnych sekund. Nasz kajakarz zajął więc ostatnie, 10 miejsce.

Jutro w Hiszpanii zobaczymy trójkę Biało-Czerwonych w półfinałach kategorii C1. Będą to: Klaudia Zwolińska, Aleksandra Stach i Szymon Nowobilski.