Dobiegły końca piątkowe zmagania na londyńskim torze w slalomie kajakowym. Grzegorz Hedwig awansował do finału Mistrzostw Świata, w którym zajął 9. miejsce i tym samym zapewnił Polsce kwalifikację olimpijską. Bilet wywalczyła również Klaudia Zwolińska.

Już w półfinałowej rywalizacji Hedwig poradził sobie bardzo dobrze. Dopłynął do mety z drugim czasem – 98.43s, ustępując miejsca tylko Benjaminowi Savsekowi z Słowenii. Tym samym nasz reprezentant zapewnił Polsce prawo startu w Igrzyskach XXXIII Olimpiady Paryż 2024.

Finał w konkurencji C-1 mężczyzn stał na wysokim poziomie. Jednak Polak popłynął w nim gorzej, zaliczając dodatkowo cztery sekundy karne. Ostatecznie został sklasyfikowany na 9. lokacie. Zwycięstwo odniósł triumfator półfinału. Natomiast Kacper Sztuba nie zdołał awansować do finału, zajmując 22. pozycję z rezultatem 107.27. Z kolei Michał Wiercioch zakończył udział w Mistrzostwach Świata na eliminacjach.

Żadnej z Polek nie udało awansować się do finału. W półfinale aktualna wicemistrzyni Europy w C-1 – Zwolińska zajęła dopiero 23. miejsce, ale mimo wszystko pozwoliło to na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej na przyszłoroczne Letnie Igrzyska Olimpijskie. Kajakarka Startu Nowy Sącz miała na swoim koncie aż sześć sekund karnych. Trzy pozycje niżej uplasowała się Aleksandra Stach, która poruszyła siedem bramek.