Intensywny drugi dzień młodzieżowych Mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim za nami. W Krakowie startowali kanadyjkarze, wśród których z dobrej strony pokazał się Szymon Nowobilski. Odbyły się także eliminacje w kayak crossie.

W eliminacjach kanadyjek kategorii U23 najlepiej wypadł Szymon Nowobilski, który zajął 6 miejsce, co dało mu pewny awans do półfinału. Poza najlepszą dwudziestką znalazł się Szymon Sowiźrał, ale dzięki 6 lokacie w drugim przejeździe również będzie miał szansę popłynąć w półfinale. Wśród pań 18 miejsce zajęła Martyna Bednarczyk, a 21 Katarzyna Liber. Obie Polki zobaczymy w półfinale, ponieważ z racji małej liczby zgłoszeń nikt nie odpadał.

Juniorzy także w komplecie zameldowali się w półfinale. W rywalizacji dziewcząt nie rozgrywano drugiego przejazdu (taka sama sytuacja jak w U23), a nasza jedyna reprezentantka – Julia Kirkowska zajęła 13 miejsce. Nieco nerwów przeżywaliśmy przy okazji pierwszego przejazdu chłopców, ponieważ Krzysztof Książek i Igor Puczel minęli bramki, a awans zapewnił sobie tylko Piotr Biernat – 13 miejsce. Na szczęście w drugim wszystko poszło już zgodnie z planem. Książek zajął 2, a Puczel 5 lokatę.

Biało-Czerwoni brali też udział w trzech finałach drużynowych i w każdym z nich zajęli 5 miejsce. Najbliżej podium byli nasi zawodnicy do lat 23. Szymon Nowobilski, Szymon Sowiźrał i Krzysztof Książek stracili do 3 lokaty niecałe dwie sekundy, mając na swoim koncie 3 dotknięcia bramek. Taką samą lokatę, ale już z dużo większą stratą zajęły nasze panie w składzie: Martyna Bednarczyk, Katarzyna Liber i Julia Kirkowska. Natomiast na 5 miejscu wśród juniorów uplasowali się: Krzysztof Książek (dla którego był to już 4 przejazd!), Piotr Biernat i Igor Puczel.

Na zakończenie dnia na torze Kolna odbyły się eliminacje w kayak crossie. Do ćwierćfinałów awansowało po 16 kajakarzy z najlepszymi czasami. W tym gronie znaleźli się Tadeusz Kuchno (U23, 14 miejsce), Hanna Danek (juniorzy, 15 miejsce), Michał Szostak (juniorzy, 6 miejsce) oraz Marek Kulczycki (juniorzy, 15 miejsce). Pechowe 17 miejsce w kategorii U23 zajął Mikołaj Mastalski, któremu do awansu zabrakło zaledwie 5 setnych sekundy. Z dalszej rywalizacji odpadli również: Dominika Brzeska, Aleksandra Dusik, Jakub Dyda i Igor Puczel.