Za nami ostatni dzień młodzieżowych mistrzostw Europy w slalomie kajakowym i kayak crossie. Zmagania w Bratysławie trwały od czwartku. Niestety, lecz nie doczekaliśmy się medalu ze strony reprezentantów Polski.

Szymon Nowobilski sprawnie przebrnął przez młodzieżowy półfinał C1 mężczyzn, zajmując w nim 7. miejsce. Tym samym awansował do finału, w którym uzyskał 8. wynik, mając na koncie cztery punkty karne.

Pozostali biało-czerwoni poradzili sobie gorzej, kończąc swoje starty w półfinale. Aleksandra Stach uplasowała się na 13. lokacie. Bliżej przepustki był Krzysztof Książek, który wywalczył 11. pozycję w rozgrywkach juniorów. Pod koniec drugiej dziesiątki był Marcel Leśniak. W półfinałowym starciu juniorek C1 wystartowała Martyna Bednarczyk, która zajęła dopiero 18. miejsce. Popołudniu w konkurencji kayak crossie zobaczyliśmy Michała Ciągło i Marcina Kościukiewicza, ale obaj nie awansowali do kolejnej rundy.

Reprezentantów Polski zobaczymy już 15-20 sierpnia w Krakowie, gdzie na torze Kolna zostaną rozegrane MMŚ.