Drugi dzień odbywających się w Bratysławie Mistrzostw Europy Juniorów i U23 w slalomie kajakowym i kayak crossie dobiegł końca. Biało-Czerwoni zaprezentowali się z dobrej strony.

Awans do półfinału wywalczył Szymon Nowobilski, startujący w konkurencji C1 U23. W eliminacjach zajął 4. miejsce. Wśród zmagań kobiet za jego przykładem poszła Aleksandra Stach, która w pierwszym przejeździe uplasowała się na 7. pozycji, zaliczając 2 punkty karne.

W półfinale wystartuje także Marcel Leśniak, który reprezentuje nas w C1 junior. Polski kajakarz zajął 15. lokatę, ostatnią dającą awans. Krzysztof Książek uplasował się na 28. miejscu. Swoich sił musiał spróbować w drugim przepływie, w którym wywalczył 3. pozycję. Polaka zobaczymy w półfinale. W rywalizacji pań popłynęła Martyna Bednarczyk, która w pierwszej rundzie zajęła 9. lokatę, mając na koncie 4 karne sekundy.

W półfinałowym starciu zaprezentuje się Marcin Kościukiewicz, który w pierwszym przejeździe kayak cross junior był dziewiąty.

Polskie zespoły popłynęły także w finale zmagań drużynowych. Oto zajęte przez nich miejsca:

• Men’s Canoe Teams Under 23 – 6
  • Women’s Canoe Teams Under 23 – 8