Dzisiejsze starty Polaków podczas zawodów kajakarskich na Zalewie Kryspinów rozpoczęła Katarzyna Kołodziejczyk. Polka wystartowała w finale na dystansie 500 metrów w konkurencji K1. Po bardzo wyrównanej walce Kołodziejczyk zajęła 6. miejsce z czasem 1,51.994, do podium straciła niecałą sekundę.

Następnie wystartował Przemysław Korsak. Polak startował w konkurencji K1 na dystansie 500 metrów. Korsak rywalizację zakończył niestety tuż za podium. Do Marko Dragosavljevicia, który zakończył wyścig na 3. miejscu, Polak stracił niecałe pół sekundy.

Wiktor Głazunow rywalizował o medale w “kanadyjkach” na dystansie 500 metrów. Niestety również swój wyścig zakończył tuż za podium. Uzyskał czas 1,46.676 i stracił zaledwie 0,2 sekundy do brązowego medalu…

Katarzyna Kołodziejczyk wraz z Jakubem Stepunem walczyli o medale na dystansie 200 metrów w mixie kajakarskim. Mimo dobrego początku Biało-Czerwoni jednak nie zdołali wywalczyć medalu, zakończyli rywalizację na 7. miejscu ze stratą 1,2 sekundy do zwycięskiej pary z Portugalii.

Na medal musieliśmy czekać aż do ostatniego wyścigu. Sylwia Szczerbińska oraz Aleksander Kitewski wywalczyli srebrny medal na dystansie 200 metrów. Rywalizacja o medale była bardzo duża, o srebrnym i brązowym medalu decydował photo-finish, na szczęście Polacy wyprzedzili Niemców, Węgrów oraz reprezentantów Mołdawii, z którymi rywalizowali na finiszu o medal.