Ostatni dzień Mistrzostw Świata w kajakarstwie, rozgrywanych w niemieckim Duisburgu, za nami. Dziś Biało-Czerwoni zdobyli kolejne cztery medale, a łącznie było ich aż 9. Polskie kajakarstwo po raz kolejny pokazało siłę, co jest dobrym prognostykiem przed Igrzyskami Olimpijskimi.

Pierwszym finałem z polskim akcentem była rywalizacja niepełnosprawnych kajakarek na 200m. W konkurencji KL3 200 siódme miejsce zajęła Katarzyna Kozikowska, która tym samym zgarnęła przepustkę na Igrzyska Paralimpijskie.

Chwilę później mogliśmy oglądać finał z udziałem Dominiki Putto, która miała już na koncie srebro w czwórce. Dziś Dominika indywidualnie w konkurencji K1 200m wywalczyła brązowy krążek. Bezkonkurencyjna była oczywiście Nowozelandka Lisa Carrington, a drugie miejsce zajęła Australijka Steinepreis.

W kolejnych dwóch finałach poszło nam już słabiej. Magda Stanny była 8 w konkurencji C1 500m, jednak trzeba pamiętać, że miała ona przed sobą jeszcze start w czwórce. Natomiast Aleksander Kitewski i Norman Zezula (C2 500m) osłabli w końcówce, zajmując ostatecznie 9 miejsce. Z kolej 6 lokatę zajęła czwórka pań (C4 500m) w składzie: Amelia Braun, Julia Walczak, Katarzyna Szperkiewicz i Magda Stanny.

Po raz kolejny świetną formę potwierdziły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska. “Atomówki” do złota zdobytego na dystansie 200m tym razem dołożyły srebro na dłuższym, olimpijskim dystansie. Od początku z przodu stawki trzymały się Polki oraz Dunki. Ostatecznie to te drugie jako pierwsze przypłynęły na metę, a nasze zawodniczki zostały wicemistrzyniami świata oraz wywalczyły bilet do Paryża!

Następny medal przypadł nam w mikście kanadyjkarzy. Wiktor Głazunow i Sylwia Szczerbińska rywalizację w finale C2 500m Mix rozpoczęli bardzo mocno, od początku licząc się w walce o złoto. Wygrać się nie udało, ale srebro w tej dość nowej i aspirującej do udziału w igrzyskach konkurencji jest dużym sukcesem naszego duetu. Złoto trafiło do Kanadyjczyków.

Po południu rozgrywane były finały na dystansie 5000m. Brązowy krążek trafił do kanadyjkarza – Wiktora Głazunowa, który po srebrze w mikście zdobył także indywidualny medal, czym powetował sobie wczorajsze 4 miejsce na 1000m. Wygrał Węgier Balazs Adolf.
Wśród kanadyjkarek 8 lokatę zajęła Amelia Braun, natomiast w rywalizacji kajakarzy 10 był Rafał Rosolski.