Dobiegł końca kolejny dzień rywalizacji naszych kajakarzy na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Polki po raz kolejny pokazały się ze znakomitej strony! Zdobyły dwa złote krążki w K2 500 m i C1 200 m!

Karolina Naja i Anna Puławska ponownie udowodniły, że nie mają sobie równych. “Atomówki” już na półmetku półfinałowego wyścigu prowadziły. Metę przepłynęły jako pierwsze, o prawie 0,4 sekundy szybciej od osady Danii. Podium uzupełniły Węgierki.

Rewelacyjny start zaliczyła Dorota Borowska, startująca w konkurencji C1 200 m. Polka sięgnęła po złoto, wyprzedzając ze sporą przewagą Ukrainkę — Ludmiłę Luzan i Hiszpankę — Marię Corberę.

Tuż za podium zameldował się Oleksii Koliadych, płynący w tej samej kategorii co Borowska, lecz wśród mężczyzn. Nasz kanadyjkarz finiszował na 4. lokacie z takim samym czasem jak Siergiej Tarnowski – 40,254.

Na 5. lokacie uplasowała się Dominika Putto (K1 200 m). Niestety, lecz przez słabszy start kajakarka musiała odrabiać straty w dalszej części wyścigu.