W niedzielę zakończyły się mistrzostwa Europy w maratonie kajakowym, które odbywały się chorwackim Slavonskim Brodzie. Reprezentanci Polski wywalczyli sześć medali – dwa złota, trzy srebra i jeden brąz.

Udane starty zaliczyli kanadyjkarze – Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora, którzy zdominowali rywalizację w C1 3,4 km i C2 22,6 km. W indywidualnej rywalizacji na krótkim dystansie zwycięstwo odniósł Borgieł, a tuż za nim uplasował się Zuchora. Natomiast w niedzielnym wyścigu w swojej koronnej konkurencji nie mieli sobie równych. Dostarczyli nam wiele emocji, a to za sprawą znakomitego zakończenia. Na mecie zdołali wyprzedzić drugą i trzecią hiszpańską osadę.

Po srebro sięgnęli również Paulina Grzelkiewicz i Eryk Wilga. Polka startowała w konkurencji C1 15,4 m, zaś Wilga młodzieżowych zmaganiach jedynek na 19,4 km . Bardzo dobry występ zaliczył Krystian Kubica, który wywalczył 3. miejsce w C1 15,4 km juniorów.

W klasyfikacji medalowej nasi kanadyjkarze zajęli 3. lokatę z 6 medalami (2 złote – 3 srebrne – 1 brązowy). Wygrali ją Węgrzy z dorobkiem 19 krążków (8-6-5) przed reprezentantami z  Hiszpanii (23 medale, 5-5-13).