W chorwackim Metkoviciu rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w maratonie kajakowym. Na start rywalizacji nasi reprezentanci wywalczyli trzy srebrne krążki.

Jako pierwsza srebrny medal wywalczyła dziś Agata Kowalak w rywalizacji C1 juniorek. Polka zameldowała się na mecie jako druga z czasem 1:04:08.76, ulegając jedynie Czeszce Terezie Kodetovej (1:03:28.62). Podium uzupełniła Hiszpanka Nerea Novo (1:04:24.73).

Z tytułu wicemistrza świata juniorów w C1 może cieszyć się z kolei Alex Wilga. Polak uzyskał czas 1:15:33.99. Lepszy rezultat wywalczył dziś tylko Węgier Marcell Meri (1:15:17.80). Na najniższym stopniu podium stanął Hiszpan Alberto Ruiz (1:16:26.90). Na dobrej, piątej lokacie, wyścig ukończył drugi z naszych reprezentantów – Krystian Kubica (1:17:31.38).

Na zakończenie dnia srebrny krążek wywalczył jeszcze Mateusz Borgieł, startujący w seniorskim C1 short race. Polak z czasem 14:55.07 przegrał jedynie z Hiszpanem Ignacio Calvo (14:51.24). Podium uzupełnił Francuz Thomas Dunilac (14:59.87). Na piątej lokacie zmagania skończył natomiast Mateusz Zuchora (15:15.40).