Za nami drugi dzień rywalizacji podczas kajakarskich Mistrzostw Europy w Segedynie. Polacy wywalczyli dziś 5 medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu!

Sesja poranna

W sesji porannej w półfinałach licznie rywalizowali reprezentanci Polski. Zmagania otworzył w naszym wykonaniu Rafał Rosolski (K1 1000m), który zajmując 4. miejsce w swoim biegu z czasem 3:33.676 awansował do finału B. Tuż za czołową trójką wyścig zakończył również Wiktor Głazunow (C1 1000m) z rezultatem 3:52.749, co nie wystarczyło do walki o medale. Drugie miejsce i awans do finału A wywalczył z kolei Robert Wydera (VL3 200m), który przegrał jedynie z Hiszpanem Adrianem Mosquerą, tracąc do niego 0.067. Sztuka awansu do finału udała się również Patrykowi Dąbrowskiemu (VL2 200m), który był trzeci z czasem 58.237. Swój wyścig półfinałowy wygrała Katarzyna Kołodziejczyk (K1 200m), która z rezultatem 40.643 pewnie zameldowała się w finale. Równie dobrze spisali się Kacper Sieradzan i Adrian Kłos (C2 1000m), którzy wygrali swój wyścig z czasem 3:45.375. Do awansu nie wystarczyła czwarta lokata Magdy Stanny (C1 500m, czas 2:11.915) oraz szóste miejsce Normana Zezuli (C1 500m, czas 1:52.021). Z dalszą rywalizacją pożegnał się też Krzysztof Stanio (KL3 200m), który na metę dopłynął jako piąty z wynikiem 53.545. Na zakończenie zaprezentowali się Wojciech Pilarz i Wiktor Leszczyński (K2 500m), którzy zajęli 4. miejsce z czasem 1:30.777, co dało finał B.

Sesja popołudniowa

Jako pierwsi podczas dzisiejszych finałów zaprezentowali się Kacper Sieradzan i Adrian Kłos (C2 1000m). Nasi reprezentanci zajęli 8. lokatę z rezultatem 3:38.033. Niedługo później ogromne powody do radości mieliśmy dzięki Justynie Iskrzyckiej (K1 1000m). Polka nie dała szans rywalkom, wygrywając z czasem 3:52.701 i zdobywając tym samym mistrzostwo Europy! Srebro wywalczyła Węgierka Eszter Rendessy (3:53.908), a brąz – Szwedka Melina Andersson (3:54.355). Następnie tuż za podium znalazł się Sławomir Witczak (K1 500m). Czas 1:38.508 wystarczył “jedynie” na 4. miejsce. Monika Kukla i Justyna Regucka (VL3 200m) zajęły odpowiednio 5. i 6. miejsce z rezultatami 1:01.782 i 1:05.129. Wicemistrzostwo Europy wywalczył z kolei Mateusz Surwiło (KL3 200m), który uległ jedynie reprezentantowi Hiszpanii Juanowi Valle (40.646), tracąc do niego 0.887. Podium uzupełnił zawodnik z Izraela – Ron Halevi (41.847). Srebrny medal zdobyła chwilę później również Katarzyna Kołodziejczyk (K1 200m). Polka musiała uznać wyższość jedynie Węgierki Anny Lucz (39.543). Nasza reprezentantka straciła do niej 0.737. Brązowy krążek padł łupem Dunki Bolette Iversen (40.330). Drugi złoty medal dzisiejszego popołudnia zdobył Oleksii Koliadych (C1 200m). Polak został mistrzem Europy z rezultatem 38.614. Srebro wywalczył Hiszpan Pablo Grana (38.874), a brąz – Zaza Nadiradze z Gruzji (38.898). Na zakończenie drugiego dnia rywalizacji wicemistrzami Europy zostali Jakub Stepun i Przemysław Korsak (K2 200m). Polacy przegrali jedynie z Portugalczykami Iago Bebiano i Kevinem Santosem (31.580) o 0.317. Podium uzupełnili reprezentanci Węgier – Levente Kurucz i Mark Opavszky (32.013).