Ubiegłej nocy Kamil Majchrzak w świetnym stylu rozprawił się z Danielem Elahim Galanem 2:0. Polakowi brakuje jeszcze tylko wygranej w meczu z Mattią Belluccim, aby awansować do wielkoszlemowego US Open.

Majchrzak wyszedł na kort dużo lepszy od swojego rywala. Szybko objął prowadzenie 3:0, Galan zdobył w tym czasie zaledwie jeden punkt. Polak mógł podwyższyć jeszcze prowadzenie, ale Amerykaninowi udało się obronić gema przy swoim podaniu. Nie zmieniło to jednak oblicza pierwszego seta. Kamil nie umożliwił rywalowi zdobycia kolejnego gema. Wynik 6:1 idealnie odwierciedla obraz inauguracyjnej partii.

W drugiej odsłonie gry Galan poprawił swoją postawę i przełamał Polaka wysuwając się na prowadzenie 2:0. Majchrzak nie pozwolił rywalowi na rozwinięcie skrzydeł i wyrównał wynik. Rywalizacja stała się wyrównana, lepszy Polak zamknął jednak mecz przełamaniem, a następnie obronieniem swojego serwisu. Set zakończył się dla Polaka 6:4.

Kamil Majchrzak (Polska) – Daniel Elahi Galan (Kolumbia, 26) 6:1, 6:4

Dziś Kamil Majchrzak rozegra kolejny mecz kwalifikacyjny. Jeżeli pokoona Włocha Mattia Bellucciego (102. ATP) to awansuje do głównej drabinki US Open. Mecz spodziewany jest po godzinie 20.