Młodzieżowe Mistrzostwa Europy trwają w najlepsze. W dwóch poprzednich dnia polscy kolarze rywalizowali w wielu biegach finałowych, walcząc o najwyższe lokaty. Polscy kibice mają powody do radości, ponieważ polskie juniorki zdobyły srebrny medal w sprincie drużynowym.
WTOREK 10.07

We wtorek polscy kibice mogli cieszyć się z jednego medalu wywalczonego przez polskich kolarzy.

Drużyna w składzie: Natalia Walecka, Paulina Hojka, Weronika Skrzyńska oraz Matylda Głowacka zdobyły srebrny medal w sprincie drużynowym. Polki ukończyły wyścig z czasem 1:09.251, do triumfatorek z Niemiec straciły nieco ponad 2 sekundy. Podium uzupełniła reprezentacja Włoch. Biało-czerwoni zdobyli już na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy 3 medale, jeden srebrny oraz dwa brązowe.

Pozostałe wyniki:
  • W wyścigu na 1 km, w kategorii juniorów, 10 miejsce zajął Julian Gabrusewicz, a na 15 lokacie uplasował się Kacper Solecki. Rywalizację zwyciężył Etienne Oliviero z Francji, za nim znaleźli się Luca Nissel z Niemiec oraz David Peterka z Czech.
  • W kategorii do lat 23 na dystansie 1 km rywalizowało dwóch biało-czerwonych. Eliasz Bednarek zajął 5 miejsce z czasem 1:03.006, a Szymon Wiśniewski był 9.
  • Obie biało-czerwone sztafety juniorów zajęły 5 miejsce w wyścigach drużynowych na dochodzenie.
  • W sprincie drużynowym kobiet do lat 23 polska drużyna zajęła 4 miejsce, ze stratą 3 sekund do podium.
  • Siódme miejsce w wyścigu eliminacyjnym, zajął Wiktor Gałdyn, w kategorii do lat 19.
  • Radosław Frątczak zajął 5 miejsce w scratchu. Zwyciężył reprezentant Wielkiej Brytanii Alfred Bruce Noah Hobbs.
ŚRODA 11.07
  • Dobre wyniki osiągnęły polskie kolarki, którzy występowały w wyścigu indywidualnym na dochodzenie w kategorii do lat 19. Maria Klamut zajęła 4 miejsce z czasem 2:33.697. Polka straciła tylko 3 sekundy do Ukrainki – Milany Ushakovej, która zajęła 3 miejsce. Na 6 lokacie uplasowała się Nadia Hartman. Zawody zwyciężyła Niemka – Joelle Amelie Messemer.
  • Marcin Włodarski oraz Wojciech Płonka ukończyli rywalizację w wyścigu indywidualnym na dochodzenie poza czołową 10. Włodarski był 11, a Płonka zajął 14 miejsce.
  • Świetny wynik osiągnęła Maja Tracka, która ukończyła rywalizację w scratchu na 4 miejscu.
  • W drużynowych wyścigach na dochodzenie do lat 23 oglądaliśmy obie polskie reprezentacje. Drużyna kobiet zajęła 4 miejsce z minimalną stratą do podium, a panowie zakończyli rywalizację na 7 miejscu.
  • W ostatnim środowym wyścigu rywalizowała Gabriela Kaczmarczyk. Polka zajęła 5 miejsce w wyścigu eliminacyjnym.