Wczoraj w niemieckim Cottbus rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. W zawodach rywalizują kolarze do lat 23 oraz juniorzy do lat 19. Polskę reprezentuje grupa 42 zawodników (wliczając w to, również kolarzy rezerwowych). Pierwszego dnia zawodów biało-czerwonym udało się zdobyć dwa medale, oba brązowe.

Rywalizacja rozpoczęła się od wyścigu indywidualnego kobiet do lat 23. Polskę reprezentowały Martyna Szczęsna oraz Olga Wankiewicz. Jako pierwsza wystartowała Martyna Szczęsna, która w biegu numer 3 rywalizowała z reprezentantką Wielkiej Brytanii – Molly Isabel Sharp. Polka zwyciężyła ten bieg uzyskując czas 3:39,882; pokonała swoją rywalkę o 7 setnych sekundy. Po swoim występie Martyna była liderką wyścigu. Olga Wankiewicz wystartowała w ostatniej parze zawodów, jej rywalką była Leila Gschwentner z Austrii. Reprezentantka Polski przegrała rywalizację z Austriaczką o 5 setnych sekundy, taki wynik pozwolił Oldze zająć 5 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Austriaczka z czasem 3:38.458 zajęła 2 miejsce podczas tych zawodów. Najważniejszą informacją, było jednak to, że trzecie miejsce zajęła Martyna Szczęsna, dzięki czemu zdobyła pierwszy medal dla Polski na tych zawodach. Zwyciężyła Włoszka, Federica Venturelli, z czasem 3:35.062.

Drugi medal dla biało-czerwonych zdobyła męska sztafeta do lat 23 w sprincie drużynowym. W składzie wystąpili: Szymon Wiśniewski, Konrad Burawski oraz Eliasz Bednarek. Biało-czerwoni zakończyli bieg z czasem 1:00,225, co pozwoliło im zająć 3 miejsce i zdobyć brązowy medal. Zawody zwyciężyli Włosi, a na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Wielkiej Brytanii.