Kolejnego dnia kolarskich Mistrzostw Europy odbyły się dwa wyścigi ze startu wspólnego – juniorów oraz elity kobiet. Juniorzy mieli do przejechania 129,7 km, natomiast elita kobiet – 162 km.

Juniorzy

O godzinie 9:00 wystartowali juniorzy, wśród których oglądaliśmy także reprezentantów Polski. Byli to: Patryk Goszczurny, Dawid Lewandowski, Bartosz Łyżwa, Kacper Mientki, Nikodem Siałkowski oraz Michał Strzelecki. Reprezentanci Polski zaliczyli bardzo udany start. Aktywną jazdą popisali się Goszczurny, Mientki oraz Lewandowski, który zajął szóste miejsce.

Elita kobiet

Po wyścigu juniorów nadszedł czas na wyścig elity kobiet. Na starcie stanęło osiem Polek: Marta Jaskulska, Karolika Kumięga, Marta Lach, Aurela Nerlo, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Kaja Rysz oraz Agnieszka Skalniak-Sójka.

O godzinie 13:45 nastąpił start ostry. Niewielką przewagę nad peletonem wypracowała Czeszka Nikola Noskova, która została jednak szybko doścignięta po upadku na rondzie. Przez długi czas cała grupa trzymała się razem, następowały ataki, które były jednak likwidowane przez resztę zawodniczek. Z przodu peletonu cały czas mogliśmy oglądać aktywnie jadące reprezentantki Polski. Na nieco ponad 125 kilometrów do mety, kolejny raz swoich sił spróbowała Czeszka – Noskova, którą próbowała doścignąć Rotem Gafinovitz z Izraela. Obydwie uciekinierki zostały doścignięte przez peleton, a swoją akcję rozpoczęła Hiszpanka Mireia Benito. W pościgu za nią ruszyła zawodniczka z Francji – Jade Wiel.

Niespełna 58 kilometrów przed metą peleton dogonił uciekinierki i miejsce miały kolejne ataki. Przez zwiększające się tempo, nawierzchnię z bruku i boczny wiatr, grupa zasadnicza uległa znacznemu rozciągnięciu. Od peletonu urwała się Sara Martín, zawodniczka z Hiszpanii, która wypracowała sobie około 20 sekund przewagi. Około 13 km przed metą peleton dogonił uciekinierkę. Na jego czele pracowały Holenderki, blisko czuba trzymały się także Polki.

Na ostatnich metrach Polki były bardzo dobrze ustawione, rozprowadzając Darię Pikulik. Kluczową rozprowadzającą była Marta Lach, która wykonała ogromną pracę. Na chaotycznym finiszu Daria dojechała na 3. miejscu, tuż za Loreną Wiebes oraz Elisą Balsamo.