Marta Lach kontynuuje znakomitą passę. Nasza czołowa kolarka wygrała belgijski klasyk Grisette Grand Prix de Wallonie!

Grisette Grand Prix de Wallonie to pofałdowany klasyk mający 140km. Dzisiejszy wyścig odbywał się na trasie z Aywaille do Citadelle de Namur. O wygranej decydował dwukilometrowy podjazd na metę. Najsilniejsza na pagórkowatym finiszu okazała się reprezentantka Polski Marta Lach dla której to była 8 wygrana w karierze. Forma naszej 26-letniej kolarki jest wręcz wyborna. To czwarty wyścig klasyczny z rzędu, gdzie nasza zawodniczka liczyła się w walce o końcowy triumf.

3 dni temu Marta Lach wygrała francuski wyścig La Choralis Fourmies Feminine. Natomiast 2 tygodnie temu zajęła drugie miejsce na Classic Lorient Agglomeration należącym do World Tour. Dodatkowo była czwarta w Travers les Hauts de France.

Forma Marty Lach daje duże nadzieje na walkę o medal Mistrzostw Europy w Drenthe, gdzie będzie jedną z dwóch naszych liderek obok Katarzyny Niewiadomej. Oby holenderski klasyk również okazał się szczęśliwy dla polskiej kolarki.