Kolejnego dnia Mistrzostw Świata w kolarstwie na starcie wyścigu ze startu wspólnego stanęła elita kobiet. Wśród zawodniczek wystąpiły również Polki: Marta Jaskulska, Marta Lach, Malwina Mul, Katarzyna Niewiadoma, Karolina Perekitko, Agnieszka Skalniak-Sójka oraz Dominika Włodarczyk. Zawodniczki musiały zmierzyć się z trasą o długości 154,1 kilometrów oraz niesprzyjającą pogodą.

Start nastąpił o 12:45, a zaraz po nim miejsce miały pierwsze ataki. Swoich sił próbowały między innymi: Szwajcarka Caroline Baur, czy Anastasia Carbonari z Litwy. Tempo w peletonie było dyktowane przez reprezentantki Belgii oraz Holandii. Przez złą pogodę w czasie wyścigu dochodziło do wielu kraks, mimo to na zjazdach mogliśmy oglądać ryzykowną jazdę.

Na około 80 kilometrów przed metą w głównej grupie, z Polek pozostały już tylko Katarzyna Niewiadoma oraz Dominika Włodarczyk. Chwilę później Niewiadoma pozostała sama, a na 47 kilometrów przed metą straciła kontakt z peletonem. Cała grupa uległa rozciągnięciu, a na jej czele odbywały się kolejne ataki. 40 kilometrów przed metą na prowadzenie wysunęła się dwuosobowa ucieczka. W jej skład weszły Riejanne Markus oraz Justine Ghekiere. Uciekinierki zbudowały sobie około 30 sekund przewagi nad mocno wyszczuploną grupą zasadniczą. W niej na czele znajdowały się Holenderki. Po kolejnych 8 kilometrach do ucieczki dołączyły Ruby Roseman-Gannon oraz Mariane Vos.

Na wjeździe na ostatnie okrążenie do drugiej grupy powróciła między innymi Katarzyna Niewiadoma. Jednak grupa ta uległa ponownemu podziałowi i Polka znalazła się w grupie, która została kilka sekund z tyłu. Sytuacja na czele cały czas ulegała zmianie. Za czołówką zostały Marianne Vos, Riejanne Markus i Justine Ghekiere.

5,5 kilometra przed metą nastąpił atak włoskiej zawodniczki – Elisy Longo Borghini, za którą początkowo nikt nie ruszył. Dopiero po chwili pogoń zaczęła Demi Vollering. Czteroosobowa grupka uległa ponownemu połączeniu. W jej skład wchodziły: Lotte Kopecky, Demi Vollering, Elisa Logo Borghini oraz Liane Lippert. Kilka sekund za nimi jechały Chloé Dygert oraz Ruby Roseman-Gannon, które niecały kilometr przed metą dogoniły prowadzącą czwórkę.

Sprint z sześcioosobowej grupy zwyciężyła Lotte Kopecky, która tym samym obroniła tytuł mistrzyni świata. Druga była Dygert, natomiast trzecia – Longo Borghini. Katarzyna Niewiadoma dojechała w kilkuosobowej grupie, około 3 minuty za zwyciężczynią. Na 45. miejscu dojechała Dominika Włodarczyk. Pozostałe reprezentantki Polski nie ukończyły wyścigu.