Drugiego dnia Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym odbyła się rywalizacja w sztafetach mieszanych. Zespoły ścigały się w dwóch kategoriach – juniorzy oraz elita, w obydwu wystartowali reprezentanci Polski.

Juniorzy

Na starcie w młodszej kategorii stanęło 9 zespołów. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się: Patryk Goszczurny, Michał Jackowiak, Dominik Krzyśków, Nadia Hartman, Alicja Matuła oraz Weronika Wąsaty. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansach 28,3 km juniorzy i 24 km juniorki, co łącznie dawało 52,3 km.

Polska sztafeta mieszana juniorów uplasowała się na 6 pozycji, nieco ponad minutę za zwycięską reprezentacją Holandii.

Elita

W reprezentacji polski w elicie wystartowali: Kacper Gieryk, Filip Maciejuk, Szymon Sajnok, Karolina Kumięga, Agnieszka Skalniak-Sójka oraz Natalia Krześlak, startująca w zastępstwie za Martę Jaskulską, która uległa upadkowi. Zawodnicy przejechali 28,3 km, natomiast zawodniczki 24 km, co dało łącznie 52,3 km tak samo jak w wyścigu juniorów.

Polska sztafeta wystartowała o godzinie 15:10. Po przejeździe reprezentantów Polski nasi zawodnicy tracili około 26 sekund do prowadzącej reprezentacji Belgii. Niestety kobiecej części sztafety nie udało się odrobić straty do Belgów. Polska reprezentacja zakończyła rywalizację na 4. miejscu.