Drugim etapem 81. Tour de Pologne była indywidualna rywalizacja na czas. Zwycięzcą dzisiejszych zmagań został Tim Wellens. Po dwóch dniach w klasyfikacji generalnej prowadzi Jonas Vingegaard, najwyżej z Polaków plasuje się Rafał Majka (19.)

W drugim etapie Tour de Pologne kolarze ścigali się w indywidualnej jeździe na czas. Zawodnicy wystartowali z Mysłakowic, a meta umieszczona została w okolicach Karpacza i Orlinka. Trasa miała około 15km. Na liście startowej znalazło się 13 Polaków. Przed drugim etapem w klasyfikacji generalnej najwyżej uplasowany był z naszych zawodników Rafał Majka, zajmował on 9. lokatę.

Dzisiejszy etap w Tour de Pologne wygrał Tim Wellens, który poradził sobie z wymagającą trasą w czasie 23’59”. Drugi był Jonas Vingegaard, a podium uzupełnił Felix Grosshartner. Z naszych reprezentantów najwyżej uplasował się 25. Piotr Pękala, który do lidera stracił minutę i 15 sekund. Pozycję niżej był Filip Maciejuk. Dopiero na 37. lokacie znalazł się Rafał Majka, z którym mogliśmy wiązać dzisiaj nieco większe nadzieje. Czasówka nie jest jednak zbyt mocną stroną Polaka, który dojechał na metę ze stratą minuty i 29 sekund do Tima Wellensa. Ten rezultat sprawił, że nasz reprezentant spadł w klasyfikacji generalnej o 10 pozycji, przed trzecim etapem Majka zajmuje 19. lokatę.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął nowy lider, Duńczyk Jonas Vingegaard.