Za nami czwarty dzień rywalizacji podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym. W sobotę na welodromie w duńskim Ballerup najlepszy z Polaków był Alan Banaszek, który zajął 11. lokatę w omnium.

Sobotnia rywalizacja podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym nie do końca ułożyła się po myśli naszych reprezentantów. Już na początku dnia Paulina Petri pożegnała się z rywalizacją w czasówce na dystansie 500 m po eliminacjach. Polka pokonała dystans o 1.456 s. wolniej od zwyciężczyni Iany Burlakovej i uplasowała się na 16. miejscu. Powodów do radości nie miała również Martyna Szczęsna. Jej wynik w wyścigu na dochodzenie wystarczył do zajęcia 14. lokaty. Warto jednak pamiętać, że dla 19-latki są to pierwsze kroki na arenie międzynarodowej. Największe nadzieje z pewnością wiązano z występem Mateusza Rudyka. Nasz reprezentant startował dziś w sprincie i rozpoczął od solidnego 6. miejsca w kwalifikacjach. W 1/16 pokonał Elliotta Ryana. Niestety, barierą nie do przejścia okazał się kolejny etap, w którym Biało-Czerwony uległ Trumanowi Josephowi z Wielkiej Brytanii. W madisonie Patrycja Lorkowska i Maja Tracka były 11.

Banaszek o włos od czołowej dziesiątki

Najbliżej czołowej dziesiątki światowego czempionatu był jadący w omnium Alan Banaszek. 27-latek bardzo dobrze poradził sobie w scratchu i po pierwszej konkurencji zajmował 6. lokatę. W wyścigu tempowym również nie stracił zbyt wiele i uplasował się na 10. miejscu, co przełożyło się na 8. pozycję po dwóch konkurencjach. Wyścig eliminacyjny to dziewiąte miejsce i dodatkowe 24 oczka do dorobku naszego reprezentanta. W kończącym rywalizację wyścigu punktowym 27-latek zafundował nam emocjonalny rollercoaster. Najpierw spadł aż o cztery miejsca (12.), by następnie po skutecznym ataku z grupy trzech kolarzy nadrobić okrążenie i wrócić na 8. lokatę. Niestety, w kluczowym momencie Polak przespał ucieczkę dużej grupy, która dopisała do swojego dorobku dodatkowe 20-punktów, spychając tym samym Banaszka na 11. miejsce, na którym zakończył rywalizację, zdobywając 98 punktów.