Za nami kolejny dzień Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w Ballerup. Najlepiej spośród Biało-Czerwonych spisał się Eliasz Bednarek, który był o krok od awansu do finału w wyścigu na 1km.

W eliminacjach wyścigu na 1km najszybsi byli Holendrzy: Harrie Lavreysen i Jeffrey Hoogland. Nasz reprezentant, Eliasz Bednarek zajął 9 lokatę, a więc pierwszą, która nie dawała awansu do finału. 20-latkowi zabrakło 0,232s by pojechać w sesji wieczornej, ale i tak jest to bardzo dobry występ naszego młodego kolarza. 22 miejsce w tej konkurencji zajął Konrad Burawski.

Olga Wankiewicz reprezentowała nas dziś w omnium. Polka rozpoczęła swój start w kolarskim wieloboju od 15 lokaty w scratchu. Następnie zajęła 16 miejsce w wyścigu tempowym oraz 19 w wyścigu eliminacyjnym. Wyścig punktowy nie poprawił jej pozycji i ostatecznie Wankiewicz uplasowała się na 18 miejscu. Na welodromie w Danii zobaczyliśmy dziś jeszcze dwóch naszych kolarzy: w wyścigu na dochodzenie mężczyzn 13 miejsce zajął Kacper Majewski, natomiast w wyścigu punktowym 23 był Konrad Waliniak.