Gabriela Kaczmarczyk została Wicemistrzynią Świata Juniorek w wyścigu eliminacyjnym w chińskim Luoyang.

Fantastycznie podczas czwartkowego startu w Mistrzostwach Świata Juniorek w Luoyang (Chiny) spisała się Gabriela Kaczmarczyk. Polka, startująca w wyścigu eliminacyjnym pokazała się z dobrej strony już w kwalifikacjach – w drugim biegu zajęła 4 miejsce. Tym samym zapewniła sobie awans do walki o medale. W finale nasza reprezentantka jechała niezwykle odważnie, dzięki czemu została Wicemistrzynią Świata Juniorek, ustępując tylko Niemce Messane Brautigam. Podium uzupełniła Anita Baima z Włoch.

Na chińskim welodromie rywalizowali dziś również Igor Kierejewski, który zajął 8. miejsce w scratchu oraz sprinterki: Natalia Walecka (dotarła do 1/8) i Matylda Głowacka (pożegnała się z rywalizacją na etapie 1/16). Z kolei Kacper Kwiatek nie przebrnął repasażu w keirinie – w swojej serii Polak uplasował się na 3. lokacie i nie zdołał awansować do półfinału.