Podczas kolejnego dnia Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w Glasgow Polacy startowali w trzech konkurencjach. Bardzo dobry występ ma za sobą Patryk Rajkowski.

Jeden z najlepszych polskich sprinterów wystartował dziś w wyścigu na 1km ze startu zatrzymanego. Podczas przedpołudniowych eliminacji udało mu się złamać barierę jednej minuty. Rajkowski z czasem 59,889s zajął wysoką 6. lokatę, która dała mu awans do finału. W sesji wieczornej 27-latek pojechał nieco wolniej – 1:00,096, ale i tak ten wynik pozwolił mu na zajęcie 6. miejsca w finale. Wygrał Jeffrey Hoogland.

W wyścigu punktowym kobiet Karolina Karasiewicz z zerowym dorobkiem zajęła 15. miejsce, natomiast Szymon Sajnok i Alan Banaszek nie ukończyli rywalizacji w madisonie.

Jutro ostatni dzień Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym. Na welodromie medale rozdane zostaną w sprincie indywidualnym kobiet, omnium kobiet, keirinie mężczyzn oraz wyścigu punktowym mężczyzn.