W dniach 9-14 lipca w niemieckim Chociebużu odbyły się Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym.  Nasza kadra juniorów i U23 wywalczyła aż 9 medali!

Olga Wankiewicz zdobyła złoto wygrywając konkurencję omnium zawodniczek do lat 22. Nasza zawodniczka uzbierała 126 punktów, o 8 więcej od Belgijki Marith Vanhove i 19 więcej od Włoszki Federiki Venturelli.

W tej samej kategorii wiekowej srebro wywalczyła Zuzanna Chylińska. Natomiast brąz należy do Szymona Wiśniewskiego, Konrada Burawskiego i Eliasza Bednarka w sprincie drużynowym.

W grupie juniorów, w sprincie drużynowym pań, na drugim stopniu podium stanęły Natalia Walecka, Paulina Hojka, Weronika Skrzyńska oraz Matylda Głowacka.

W sprincie indywidualnym srebro wywalczył Tomasz Lamaszewski.

Juniorzy zdobyli również brązowe krążki. Za omnium dostali je Weronika Wąsaty oraz Marceli Pera, a za sprint Natalia Walecka oraz za wyścig indywidualny na dochodzenie – Martyna Szczęsna.

Dodatkowo w Słowacji, podczas Pucharu Narodów juniorów 2. miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskał Dominik Krzyśków.