Mistrzostwa Świata juniorów w kolarstwie torowym w Luoyang trwają w najlepsze. Przypomnijmy, że wczoraj srebro w wyścigu eliminacyjnym zdobyła Gabriela Kaczmarczyk. Dziś takiego osiągnięcia powtórzyć się nie udało, ale wysoką lokatę w omnium zajęła Weronika Wąsaty.

Podczas piątkowych zmagań na welodromie w Chinach Polaków oglądaliśmy w dwóch konkurencjach. W omnium (kolarski wielobój) wystartowała Weronika Wąsaty. Polka pomyślnie przebrnęła eliminacje, kończąc je na 9 lokacie. Główną część rywalizacji nasza kolarka rozpoczęła od zajęcia wysokiej, 6 lokaty w scratchu, za którą otrzymała 30 punktów. Niestety w wyścigu tempowym Weronika zajęła dopiero 11 lokatę, przez co spadła na 9 miejsce w łącznej klasyfikacji. Następnie Wąsaty była piąta w wyścigu eliminacyjnym, a w “generalce” zanotowała awans na 6 pozycję. W wyścigu punktowym Biało-Czerwonej udało się dorzucić do swojego dorobku jedynie 2 punkty. Weronika Wąsaty zakończyła ostatecznie omnium na 6 miejscu, złoto zdobyła Brytyjka Cat Ferguson.

Rywalizację rozpoczęli dziś także sprinterzy, a wśród nich dwóch Biało-Czerwonych. W eliminacjach bardzo dobrze spisał się Tomasz Lamaszewski – 9 miejsce, a zdecydowanie słabiej Adam Adamowicz – 26 miejsce. Obaj awansowali do 1/16 finału. Adamowicz odpadł na tym etapie, przegrywając z Japończykiem Takashim. Natomiast Lamaszewski pewnie pokonał Francuza Sylvanise i zameldował się w 1/8 finału. Niestety w kolejnej rundzie Polak musiał uznać wyższość Kanadyjczyka Dempstera, przez co nie zobaczymy go w ćwierćfinale.