Podczas kolejnych dni Mistrzostw Europy u23 oraz juniorów w Anadii w kolarstwie torowym znów odnieśliśmy sukcesy.

Piątek:

Największy polski sukces zapewnił nam Dawid Łątkowski w omnium juniorów. Na otwarcie zajął 9. miejsce w scratchu, lecz później było już znacznie lepiej. Wyścig tempowy ukończył na 2. lokacie, a 5. pozycja podczas wyścigu eliminacyjnego oraz dwa nadrobione okrążenia w trakcie wyścigu punktowego zapewniły naszemu zawodnikowi zgarnięcie brązowego medalu na zakończenie całej konkurencji.

W omnium pań dobrze spisała się Martyna Szczęsna, która zajęła na koniec wyśmienite 6 miejsce.

Sobota:

Podczas sobotnich zmagań najlepiej spisał się Patryk Goszczurny, który świetnie spisał się podczas juniorskiego wyścigu punktowego. Nadrobił jedno okrążenie oraz wygrał jeden ze sprintów, dzięki czemu zdobył 39 pkt. Okazało się to wystarczające na zdobycie srebrnego medalu.

Dobrą postawę zaprezentowali również nasi reprezentanci w wyścigu omnium w kategorii u23, którzy otarli się o pozycję dającą podium. Wśród mężczyzn Kacper Majewski zajął 4 lokatę, a wśród pań Olga Wankiewicz osiągnęła 5 miejsce. Na tej samej lokacie co Olga, zakończył swoją rywalizację podczas keirinu juniorów Kacper Kwiatek.