Za nami wtorkowe zmagania niesłyszących pływaków w Mistrzostwach Świata w Buenos Aires. Biało-czerwoni wzbogacili swój dorobek o trzy kolejne krążki.

Po tytuł wicemistrzyni świata sięgnęła Julia Chmielewska, startująca na dystansie 50 metrów w stylu klasycznym. Zameldowała się na mecie z czasem 34,63 s. Złoto wywalczyła Włoszka – Gaia Maragno, pokonując Polkę o 1,08 s. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Ukrainka – Iryna Tereszczenko.

Kolejny medal dla Polski zdobyła żeńska sztafeta 4×200 metrów stylem dowolnym. W finałowy skład wchodziły: Klaudia Jarzewicz, Weronika Nowicka, Julia Chmielewska i Julia Dragan. Uzyskały czas 9:06,85, co zaowocowało srebrnym kruszcem. Na 1. miejscu znalazły się Włoszki, zaś brąz przypadł Ukrainkom.

Znakomity start zaliczył Konrad Powroźnik, który wystartował w finale 200 metrów stylem dowolnym. Wyścig ukończył z rezultatem 1:56,46, dzięki czemu może cieszyć się z brązu i z nowego rekordu życiowego. Złoty krążek zgarnął reprezentant Ukrainy – Ilia Sułtan, a srebro Amerykanin – Addison Davis Collin.

Polscy pływacy zgromadzili osiem medali po dwóch dniach rywalizacji w stolicy Argentyny – jeden złoty, pięć srebrnych i dwa brązowe.