Aris Limassol Mariusza Stępińskiego i Karola Struskiego pokonać BATE Borysów i zagra w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów! Rywalem cypryjskiego klubu może być Raków Częstochowa, o ile mistrz Polski zdoła w środę wyeliminować Karabach Agdam. We wtorek grali także inni polscy piłkarze.

Mistrzowie Cypru w dwumeczu wygrali 5:2 i 5:3 z białoruskim BATE Borysów. W drugiej połowie na boisku pojawił się Mariusz Stępiński, który najpierw zaliczył asystę, a w 74. minucie sam wpisał się na listę strzelców. Do 57. minuty na boisku grał także Karol Struski. Zespół Polaków w kolejnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Raków Częstochowa / Karabach Agdam.

Z walki o fazę grupową Ligi Mistrzów odpadł Łudogorec Razgrad Jakuba Piotrowskiego. Mistrzowie Bułgarii przegrali na wyjeździe 1:2 z Olimpiją Lublana po bramce w doliczonym czasie gry. Polski pomocnik pojawił się na boisku w 55. minucie.

Do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy awansowało Fenerbache Stambuł. W rewanżowym starciu z Zimbru Kiszyniów od 65. minuty grał Sebastian Szymański, a wicemistrzowie zwyciężyli aż 9:0 w dwumeczu. Niestety w tej samej rundzie z europejskimi pucharami pożegnał się walijski The New Saints Adriana Cieślewicza. Klub polskiego napastnika przegrał na wyjeździe 2:3 z luksemburskim Swift Hesperange.