Za nami pierwsze mecze 4. rundy eliminacji Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy! Poza meczem Legii Warszawa w Danii polscy piłkarze rywalizowali także na innych europejskich arenach. Wśróď strzelców i asystentów nie zabrakło naszych rodaków!

Świetny początek

Kolejną bramkę w barwach Fenerbahce SK zdobył Sebastian Szymański! Polski pomocnik ma już 4 gole i tyle samo asyst po 7 meczach  w barwach nowego klubu. Tym razem wicemistrzowie Turcji pokonali u siebie w eliminacjach LKE aż 5:1 holenderskie Twente. W 60. minucie Polak zdobył bramkę dającą gospodarzom prowadzenie.

Grali pozostali

Aris Limassol Mateusza Stępińskiego i Karola Struskiego przegrał na wyjeździe 1:2 ze Slovanem Bratysława. W drugiej połowie na boisku pojawił się Stępiński i kilka minut po wejściu zaliczył kluczowe podanie przy bramce kontaktowej, ale ostatecznie mistrzowie Cypru ulegli Słowakom.

W innym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Europy Łudogorec Razgrad przegrał 1:4 z Ajaxem Amsterdam. 90 minut w barwach bułgarskiego zespołu rozegrał Jakub Piotrowski.

W rozgrywkach eliminacji do Ligi Konferencji Europy także oglądaliśmy Biało-Czerwonych. PAOK Saloniki w składzie z Tomaszem Kędziorą wygrał 2:1 ze szkockim Hearts. Z kolei belgijskie Club Brugge pokonało takim samym rezultatem na wyjeździe Osasunę, a na ostatnie kilka minut na boisku zameldował się Michał Skóraś.