Dziś w Sosnowcu reprezentacja Polski rywalizowała z Islandią w ostatnim meczu eliminacji na ME 2025. Biało-Czerwone już dawno straciły szansę na bezpośredni awans, jednak dzisiejszy mecz był bardzo ważny w kontekście lepszego rozstawienia w barażach. Niestety Polki przegrały 0:1 i zakończyły eliminacje na ostatnim miejscu w tabeli, nie zdobywając żadnego punktu.

Pierwsze dziesięć minut w wykonaniu Polek było dość solidne — piłkarki nie bały się ryzykować i kreować sytuacji, a właśnie tego brakowało w ostatnim meczu z Austrią. Mimo to dalej brakowało dokładności i chłodnej głowy przy wykończeniu sytuacji. W kolejnych minutach Biało-Czerwone popełniały straszne błędy “podwórkowe”, które na takim poziomie reprezentacyjnym nie powinny mieć miejsca. Najpierw uratowała nas boczna siatka, następnie poprzeczka — rywalki stwarzały najgroźniejsze sytuacje  właśnie po błędach Polek. W 33. minucie Jonsdottir dostała podanie przed pole karne — Islandka bardzo ładnie minęła nasze obrończynie i popisała się fenomenalnym strzałem, tym samym otworzyła wynik spotkania. Pod koniec pierwszej odsłony Ewa Pajor miała kilka okazji indywidualnych, jednak każdy oddany strzał nie był w stanie zagrozić bramkarce Islandii.

Początek drugiej połowy był bardzo zachowawczy — obie drużyny nie stwarzały żadnych sytuacji. Polkom brakowało woli walki — prawdopodobnie było to spowodowane brakiem jakiegokolwiek impulsu, który dałby im większą motywację. W końcowym etapie spotkanie reprezentacja Islandii również nie grała rewelacyjnie, tym samym stwarzała większą przestrzeń naszym rodaczkom do kreowania okazji. Koniec końców Polki nie strzeliły gola, który pozwoliłby zremisować i zdobyć honorowe punkty w kończących się eliminacjach.