Magda Linette pokonała w 1. rundzie Wimbledonu Szwajcarkę Jil Teichmann 6:3, 6:2. Tym samym pierwszego dnia rywalizacji zwycięstwa odnieśli wszyscy Biało-Czerwoni!

Polka i Szwajcarka w 1. secie konsekwentnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Przy stanie 4:3 dla Magdy mecz został przerwany z powodu deszczu. Po powrocie na kort Linette od razu przełamała rywalkę, a następnie wygrała swój serwis do 15, jednocześnie kończąc pierwszą partię wynikiem 6:3.

Drugi set toczył się już zdecydowanie pod dyktando polskiej tenisistki. Już w pierwszym gemie Magda przełamała Teichmann, a następnie wygrała 2. kolejne gemy, prowadząc 3:0. Mimo że chwilę później utraciła swój serwis, to postanowiła odpowiedzieć Szwajcarce tym samym. Linette dołożyła także zwycięstwo w kolejnym gemie i była już o krok od zwycięstwa (5:1). Polka zakończyła mecz wygraną przy własnym serwisie!

Magda Linette – Jil Teichmann 2:0 (6:3, 6:2)