Podczas rozpoczętych dziś Mistrzostw Świata U23 kobiet w koszykówce 3×3 w Mongolii Polki rywalizują w grupie C. W tej samej znalazły się również reprezentacje: Niemiec, Mongolii, Izraela oraz Kenii. Biało-Czerwone rozpoczęły zmagania od dwóch zwycięstw.

Wyraźna dominacja nad Kenią

Pierwsze spotkanie Mistrzostw Świata U23 było dla naszych koszykarek niezwykle przyjemne. Polki mierzyły się w nim z Kenijkami. Zawodniczki z Afryki nie były w stanie przeciwstawić się Biało-Czerwonym w żadnym elemencie i uległy niezwykle wysoko 4:21.

Trudniejsze warunki z Izraelem

W drugim meczu na nasze reprezentantki czekało nieco trudniejsze zadanie. Tym razem naprzeciw nich stanęły koszykarki z Izraela. Tym razem do wyłonienia zwyciężczyń potrzebne było pełne 10 minut. Jednak choć przeciwniczki walczyły dzielnie, to Biało-Czerwone pewnie zwyciężyły 18:13. Tym samym po pierwszym dniu turnieju mają na swoim koncie dwie wygrane, co plasuje je na 2. miejscu w grupie. Najwięcej punktów w obu starciach zdobyła Julia Bazan. Teraz Polki czeka dzień przerwy, kolejne spotkania: z Niemkami oraz Mongołkami rozegrają w piątek 13.09 odpowiednio o 10:30 i 13:35.