Reprezentantki Polski w koszykówce 3×3 kończą fazę grupową Mistrzostw Europy z kompletem zwycięstw. Na koniec pokonały Niemki 21:14, uzyskując awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca

Premierowy mecz na trwających w Austrii Mistrzostwach Europy w koszykówce 3×3 nie należał do łatwych w wykonaniu naszych reprezentantek. Polki ostatecznie pokonały Rumunki 17:9, przez co były już pewne gry w fazie pucharowej. Więcej o przebiegu pierwszego spotkania Biało-Czerwonych przeczytacie, klikając TUTAJ.

Kilka godzin później Polki w pojedynku o pierwsze miejsce w grupie B zmierzyły się z Niemkami, które pewnie i wysoko ograły Rumunki – 21:7.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, lecz to nasze Panie utrzymywały się na minimalnym prowadzeniu. Dopiero przy stanie 12:11 Polki z każdą kolejną minutą wypracowywały przewagę, która w bardzo krótkim odstępie czasu wzrosła do pięciu oczek – 16:11.

Popis naszych Pań trwał w najlepsze, bowiem Niemki od tego czasu były w stanie rzucić zaledwie trzy oczka, a całe spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem jeszcze przed upływem regulaminowych dziesięciu minut – 21:14. Tym samym reprezentantki Polski wygrywają grupę B i z pierwszego miejsca awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Starego Kontynentu, w którym podejmą Łotyszki.

Faza grupowa — Mistrzostwa Europy (koszykówka 3×3):

POLSKA — NIEMCY 21:14

Aleksandea Zięmborska 8, Weronika Telenga 5, Anna Pawłowska 4, Klaudia Getchen 4