W ćwierćfinałowym spotkaniu World Touru w węgierskim Debreczynie LOTTO 3X3 Warszawa przegrała z drużyną z Bahrajnu, Riffa 5:21, odpadając z turnieju

Filip Matczak, Michał Samsonowicz, Mateusz Stawiak oraz Przemysław Zamojski po wyjściu z grupy World Touru w Debreczynie w meczu, gdzie stawką był półfinał turnieju na Węgrzech, podejmowali zespół z Bahrajnu — Riffa. Nasi rywale wygrali zmagania w grupie D, w której odnieśli dwa zwycięstwa nad ekipą z Amsterdamu oraz Mataro.

Już od samego początku rywalizacji reprezentanci Polski grający pod nazwą LOTTO 3X3 Warszawa odstawali poziomem od znacznie lepiej dysponowanych zawodników z Bahrajnu. Riffa z minuty na minutę udowadniała swoją dominację, stąd też ich przewaga rosła z każdą kolejną rozgrywaną akcją. Ostatecznie podopieczni Piotra Renkiela byli w stanie rzucić zaledwie pięć oczek, przegrywając różnicą aż 16 punktów – 5:21.

Mimo to był to pierwszy ćwierćfinał naszego zespołu od 2022 roku. Wtedy do fazy pucharowej udało się awansować w zawodach w Manili, gdzie nasi zawodnicy również nie uzyskali przepustki do półfinału.