W pierwszych, historycznych Mistrzostwach Europy w koszykówce 3×3 na wózkach reprezentacja Polski doszło aż do wielkiego finału. W nim po dogrywce ulegli Austrii 14:15, zostając drugą drużyną Starego Kontynentu!

Biało-Czerwoni bez większych problemów poradzili sobie w fazie grupowej, w której zajęli drugie miejsce. W pojedynku ćwierćfinałowym reprezentacja Polski mierzyła się z naszymi sąsiadami z południa — Czechami. Polacy zagrali świetnie od samego początku, przejmując inicjatywę na parkiecie. Finalnie zwyciężyli różnicą aż 10 oczek – 18:8, meldując się w strefie medalowej Mistrzostw Europy.

W spotkaniu o wielki finał Biało-Czerwoni podejmowali Holandię. Mecz był niezwykle wyrównany i zacięty. Dopiero w końcówce to nasi zawodnicy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wjeżdżając do finału (17:12).

W pojedynku o złoty medal reprezentanci Polski po raz drugi zmierzyli się z gospodarzami całej imprezy — Austriakami. Niestety nie udało się zrewanżować za porażkę w fazie grupowej. Austria  po dogrywce pokonała nasz zespół 15:14. Mimo niepowodzenia zostaliśmy WICEMISTRZAMI EUROPY!

Polskę w Wiedniu reprezentowali: Mateusz Filipski, Andrzej Macek, Mateusz Stan oraz Marek Wesołowski