Polskie koszykarki 3×3 po zwycięstwie nad reprezentantkami Litwy zapewniły sobie awans na tegoroczne Mistrzostwa Europy. Z kolei panowie po porażce z Szwajcarami drugi rok z rzędu rywalizację o tytuł Mistrzów Starego Kontynentu będą śledzić sprzed telewizorów.

Polki z awansem na Mistrzostwa Starego Kontynentu

W ostatnim meczu grupy B Biało-Czerwone podejmowały Szwajcarki. Polki od początku meczu dominowały szybko obejmując prowadzenie 3:1. W kolejnych minutach meczu nasze koszykarki dzięki dobrej skuteczności zza łuku powiększały swoja przewagę (10:5, 15:6). Ostatecznie polskie koszykarki wygrały ten mecz 21:8 zapewniając sobie tym samym do półfinału turnieju kwalifikacyjnego.

Polska – Szwajcaria 21:8

W półfinale, który był jednocześnie meczem o “bilet” na Mistrzostwa Europy, które w tym roku rozegrane zostaną w Wiedniu Polki mierzyły się z Litwinkami. Biało-Czerwone bardzo dobrze rozpoczęły mecz i po rzucie zza łuku Anny Pawłowskiej prowadziły 7:2. Następnie zobaczyliśmy dobry fragment gry Litwinek czego efektem było doprowadzeniem do remisu 8:8. Przez kolejne minuty oglądaliśmy zaciętą grę z obu stron, a wynik oscylował wokół remisu. Na szczęście w końcówce Polki zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 14:13.

Polska – Litwa 14:13

Polacy drugi rok z rzędu bez awansu na Mistrzostwa Europy

Z kolei ostatni mecz grupowy naszych panów nie rozpoczął się udanie, gdyż już na samym początku Polacy przegrywali 1:4. Przez dłuższy czas to Estończycy dominowali w dalszym ciągu prowadząc (9:5, 11:7). Na szczęście po celnym rzucie Przemysława Zamojskiego Biało-Czerwoni doprowadzili do remisu 11:11. Na szczęście decydujących akcjach tego spotkania górą byli polscy koszykarze, którzy wygrali ostatecznie 20:16.

Polska – Estonia 20:16

Mecz o awans również nie zaczął się zbyt udanie dla Polaków. Po niespełna dwóch minutach na tablicy wyników widniał rezultat 4:1 dla przeciwników z Szwajcarii. Jednak Biało-Czerwoni wzięli się do gry i po chwili prowadzili 5:4. Rywale dalej wywierali presje na naszych zawodnikach, a wynik oscylował wokół remisu. Niestety w ostatnich trzech minutach tego meczu Polacy zagrali bardzo słabo, natomiast Szwajcarzy pokazali bardzo dobrą koszykówkę wygrywając 22:14.

Polska – Szwajcaria 14:22