W 1/8 finału trwających na Litwie Mistrzostw Europy do lat 20 kobiet w koszykówce reprezentantki Polski pokonały Węgierki 66:63, meldując się w ćwierćfinale turnieju. Do zwycięstwa Polki poprawił duet Dominika Ullmann i Agata Makurat, które zdobyły łącznie 41 punktów. O półfinał Biało-Czerwone zagrają z Hiszpankami.

Polki zajęły w swojej grupie trzecie miejsce i w 1/8 finału zmierzyły się z drugim zespołem grupy D, czyli Węgierkami.

Początek spotkania należał do Węgierek, który zaczęły od serii 5:0. Polki bardzo szybko na to odpowiedziały, dzięki czemu wyszły prowadzenie 7:5. Od tego momentu gra toczyła się falami. Raz skuteczniejsze były rywalki, a raz Biało-Czerwone. Decydujący głos w pierwszej kwarcie należał jednak do Polek, który wygrały pierwszą część widowiska – 16:12.

Jeszcze wyższe tempo reprezentantki Polski wrzuciły w drugiej części pierwszej połowy. Nasze Panie starały się budować przewagę, lecz wciąż w kontakcie pozostawały Węgierki. Od stanu 31:25 punktowały już tylko Biało-Czerwone, inkasując serię punktową 8:0, co dało do przerwy aż 14 oczek zaliczki – 39:25.

Po zmianie stron Węgierki próbowały zbliżyć się do Polek, lecz wciąż utrzymywała się bezpieczna przewaga naszych Pań. Wydawać się mogło, że zwycięstwo jest już niezagrożone, bowiem po dwóch kwadransach przewaga naszego zespołu wynosiła aż 18 oczek. Wszystko odwróciło się w decydujących dziesięciu minutach. Przeciwniczki rozpoczęły IV kwartę od serii 14:1, przez co zbliżyły się na dystans zaledwie dwóch posiadań. Wynik na styku utrzymywał się do samego końca, a wszystko zakończyło się szczęśliwie dla Polek, które finalnie wygrały 66:63, awansując do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, gdzie zmierzą się z Hiszpankami, czyli brązowymi medalistkami sprzed roku.