W spotkaniu otwierającym 2. kolejkę ORLEN Basket Ligi Suzuki Arka Gdynia, grająca tylko polską rotacją, uległa świetnie dysponowanej Spójni Stargard, 86:96. Dla gości jest to drugie zwycięstwo z rzędu.

Ofensywna gra Spójni w I połowie

Od samego początku spotkania stargardzianie przeważali na boisku. Co prawda, na samym początku przegrywali 0:2, lecz w późniejszych minutach pierwszej kwarty budowali przewagę, która wzrastała z każdą kolejną minutą. W pewnym momencie byli już lepsi o jedenaście oczek (24:13), a po dziesięciu minutach prowadzili różnicą dwunastu, aplikując Arce aż 32 punkty. Druga kwarta była bardzo ofensywna z obu stron. Łącznie oba zespoły rzuciły aż 55 oczek! Cały czas w drugiej części pierwszej połowy utrzymywała się bezpieczna przewaga Spójni. Lecz przy stanie 39:28 dla gości, podopieczni Wojciecha Bychawskiego zanotowali imponującą serię 8:0, przez co zbliżyli się na zaledwie 3 punkty. To jednak nie pomogło złapać odpowiedniego rytmu, bowiem chwilę później Stargard podobnie odskoczył (50:41). Do przerwy goście prowadzili zatem 60:47.

Kontrola stargardzian i pewne zwycięstwo w Gdyni

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i tak na dobrą sprawę gdynianie mogli już pomarzyć o korzystnym wyniku. Przewaga stargardzian wzrosła w pewnym momencie nawet do 18 punktów. Trzecią część rywalizacji wygrali 20:13 i przed ostatnimi dziesięcioma minutami prowadzili 80:60. Spójnia w IV kwarcie nieco spuściła z tonu i kontrolowała przebieg spotkania. Przy stanie 96:79 Arka na otarcie łez zaliczyła serię 7:0, zmniejszając rozmiary porażki do 10 punktów, ostatecznie ulegając 86:96. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że Arka w obecnym sezonie gra tylko zawodnikami z Polski, co w naszej lidze jest rzadkością, a w całej kadrze posiadają tylko jednego koszykarza spoza naszego kraju. Jest nim Stefan Kenić z Serbii.

Najlepszym graczem gości był Devon Daniels z 21 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz z 17 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami.