Świetny debiut Dzików! Polski zespół pokonał w Hali Koło Donar Groningen 95:79, odnosząc pierwsze zwycięstwo w ENBL. Najlepszym strzelcem zespołu z Warszawy był Rickey McGill, notując 20 punktów.

Istniejący od 2017 roku klub ze stolicy Polski dziś po raz pierwszy wystąpił na europejskich parkietach. Trzeba przyznać, że droga Dzików do tego typu rozgrywek jest naprawdę imponująca, ponieważ mało kto dokonuje tego w zaledwie 7 lat! Pomimo krótkiej historii warszawianie nie boją się stawiać czoła wyzwaniom, co doskonale widać także na boisku. Środowy wieczór był kolejnym krokiem naprzód, jaki wykonali członkowie całego zespołu. Podopieczni Krzysztofa Szablowskiego w debiucie w lidze ENBL pokonali holenderski Donar Groningen, dzięki czemu zapiszą się w pamięci “Dzikich” kibiców.

Samo spotkanie z holenderską ekipą przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy już od początku chcieli zbudować bezpieczną przewagę. Warszawianie w pierwszej kwarcie nie zdołali jednak uciec rywalom. Po 10 minutach gry na tablicy widniał wynik 22:19 dla gospodarzy, co było niewielką zaliczką przed pozostałą częścią meczu.

Na szczęście podopieczni Krzysztofa Szablowskiego bardziej zdecydowanie ruszyli do ataku już w drugiej oraz trzeciej odsłonie. Dziki dołożyły odpowiednio 8 i 12 punktów w tym okresie rywalizacji, dzięki czemu przed ostatnią kwartą mogli być już spokojni o zwycięstwo. W niej to Holendrzy narzucili swój rytm, jednakże przewaga zbudowana przez polski zespół znacząco nie stopniała nadal prezentując się niezwykle imponująco.

Ostatecznie Dziki Warszawa w premierowym pojedynku w lidze ENBL pokonały Donar Groningen 95:79. Następny pojedynek na europejskich parkietach ekipa ze stolicy Polski rozegra 8 października, a ich przeciwnikiem będzie rumuńskie Voluntari.

Dziki Warszawa – Donar Groningen 95:79 (22:19, 27:19, 25:13, 21:28)

McGill 20, Joesaar 16, Mcglynn 12, Pamuła 12, Andersson 11, Szlachetka 7, Aleksandrowicz 5, Mokros 5, Bender 4, Grochowski 2, Bartosz 1