Mistrz Polski, King Szczecin po niesamowicie emocjonującym i wyrównanym spotkaniu pokonał w Superpucharze Polski Trefl Sopot 92:90 i po raz pierwszy w historii sięgnął po ten tytuł. Zwycięstwo szczecinianom zapewnił Darryl Woodson, który oddał celny rzut w ostatniej sekundzie spotkania!

Pierwsza połowa na remis

Z wysokiego C grę rozpoczęli zawodnicy Kinga Szczecin, którzy prowadzili 8:0. Po dłuższej chwili (trzy minuty) do głosu zaczęli dochodzić sopocianie, doprowadzając do remisu 8:8. W dalszych fragmentach pierwszej kwarty trwała wymiana ciosów, zakończona minimalną przewagą szczecinian 24:20.

W drugiej części pierwszej połowy lepiej na boisku wyglądali podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego, jednak skuteczniejszy był Sopot. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, stąd też na regulaminową przerwę zawodnicy zeszli przy remisie 42:42.

King Szczecin zdobywcą Superpucharu Polski

Po zmianie stron oba zespoły rozstrzelały się na potęgę. Łącznie w tej części gry rzucono aż 57 punktów. Najpierw na pięć oczek odskoczyli podopieczni Żana Tabaka, a po chwili Andrzej Mazurczak i Kacper Borowski wzięli sprawy w swoje ręce, doprowadzając do kolejnego remisu. W ostatnich fragmentach tej odsłony na prowadzeniu był zespół ze Szczecina. Po akcji Nowakowskiego było 71:67, ale trójką zdążył odpowiedzieć Auston Barnes, doprowadzając do stanu 71:70 dla Mistrza Kraju.

W IV kwarcie trwała wymiana ciosów, kosz za kosz, punkt za punkt. W pewnym momencie trójkami wymieniali się Meier i Varadi. Żaden zespół nie potrafił zbudować na tyle przewagi, aby w ostatnich minutach móc pozwolić sobie na chwilę rozluźnienia. Zarówno szczecinianie, jak i sopocianie pudłowali na potęgę w samej końcówce. Przy stanie 90:88, piłkę mieli zawodnicy z Sopotu. Na 13 sekund przed końcem Varadi doprowadził do wyrównania! Jednak ostatnie słowo należało do Kinga, a ich bohaterem został Avery Woodson, trafiając do kosza praktycznie z końcową syreną! Tym samym po raz pierwszy w historii szczecinianie zdobyli Superpuchar Polski!

King Szczecin – Trefl Sopot 92:90 (24:20, 18:22, 29:28, 21:20)

Szczecin: Mazurczak 15 (3×3), Meier 15 (3×3), Nowakowski 14, Udeze 8 (6 zb.), Cuthbertson 7 (1×3) oraz Borowski 15 (1×3), Woodson 10 (2×3), Dunn 6 (2×3), Żmudzki 2, Łabinowicz

Sopot: Varadi 20 (5×3), Zyskowski 13 (1×3), Barnes 11 (3×3), Best 10 (6 as.), Witliński 0 oraz Scruggs 19 (1×3), Van Vilet 17 (2×3), Musiał