W ćwierćfinałowym spotkaniu Mistrzostw Europy do lat 20 w koszykówce reprezentantki Polski bardzo wysoko uległy faworyzowanym Hiszpanką 41:89. Polki zatem zagrają o miejsca 5/8 w turnieju. Najwięcej punktów dla Biało-Czerwonych zdobyła Agata Makurat (14).

Polki czekało nie lada wyzwanie, bowiem w walce o półfinał zmierzyły się z brązowymi medalistkami poprzedniej juniorskiej imprezy, czyli Hiszpankami.

O sile naszych przeciwniczek Polki przekonały się już w pierwszej kwarcie, bowiem rywalki rozpoczęły spotkanie od niebywałej serii aż 25:0, co ustawiło cały mecz. Po pierwszej kwarcie Polki przegrywały już 7:30. Drugą część pierwszej połowy była bardziej wyrównana, lecz w dalszym ciągu rosła przewaga Hiszpanek, które na półmetku rywalizacji prowadziły różnicą aż trzydziestu oczek – 53:23.

Po zmianie stron nadal trwała dominacja naszych rywalek, które w pełni kontrolowały sytuację na parkiecie. Ostatecznie Biało-Czerwone były w stanie w całym spotkaniu rzucić zaledwie 41 punktów, a Hiszpanki — aż 89. Najwięcej oczek dla Polek zdobyła Agata Makurat i Karolina Ułan, kolejno 14 i 11.

To jednak nie koniec turnieju dla naszej reprezentacji, bowiem Panie powalczą jeszcze o miejsca 5-8 w trwającym na Litwie turnieju. Jeszcze dzisiaj zmierzą się z Łotyszkami.

Hiszpania — Polska 89:41 (30:7, 23:16, 21:12, 15:6)

Polska: Agata Makurat 14, Karolina Ułan 11, Aleksandra Burzyńska 5, Dominika Ullmann 3, Nikola Tomasik 3, Justyna Adamczuk 2, Marta Goszczyńska 2, Nicola Batura 1, Agata Gilmajster 0, Wanesa Furman 0, Nicola Lubecka 0, Malina Piasecka 0.