Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w tegorocznej edycji PEKAO S.A. Pucharu Polski w koszykówce. W czwartek w Sosnowcu awans do półfinału turnieju wywalczyły ekipy Legii Warszawy i obrońców tytułu, Trefla Sopot, którzy pokonali kolejni Start Lublin i King Szczecin

Polski Cukier Start Lublin — Legia Warszawa 83:112 (29:30, 26:26, 10:30, 18:26)

Pierwszym tegorocznym spotkaniem w PEKAO S.A Pucharze Polski było starcie Startu Lublin z warszawską Legią. Od samego początku obie ekipy były bardzo skuteczne w ataku, stąd też w pierwszej kwarcie łącznie zdobyły 59 oczek – 30:29 dla Legii. Druga część pierwszej połowy też była bardzo ofensywna, a do przerwy na minimalnym prowadzeniu byli Legioniści – 56:55

Kluczowa w losach całej rywalizacji okazała się trzecia kwarta, w której warszawianie wręcz znokautowali swoich przeciwników, zatrzymując ich na zaledwie dziesięciu zdobytych oczkach, sami rzucając ich o dwadzieścia więcej (!). Dało to prowadzenie po dwóch kwadransach – 86:66. Ostatnia część spotkania już niczego nie zmieniła. Legia przekroczyła w ostatecznym rozrachunku “setkę”, aplikując łącznie przeciwnikowi aż 112 punktów, pokonując ich 112:83, tym samym jako pierwsi zameldowali się w półfinale Pucharu Polski

Ćwierćfinał PEKAO S.A. Pucharu Polski

Lublin: Benson 21, O’Reilly 15, Wade 14 (10 zbiórek), Gabrić 8, Szymkiewicz 8, Put 6, Durham 5, Pelczar 2, Szymański 2, Karolak 0

Warszawa: Cowels 27, Vital 26, Holman 21, Jackson 16 (13 zbiórek), Kolenda 13, Wyka 6, Wieluński 1, Kulka 0, Sobin 0

Trefl Sopot — King Szczecin 85:65 (21:28, 14:14, 33:9, 17:14)

Podobny przebieg miało drugie czwartkowe starcie, gdzie obrońca tytułu — Trefl Sopot mierzył się z aktualnym mistrzem kraju — Kingiem Szczecin. Po pierwszej połowie minimalnie z przodu byli szczecinianie, którzy na przerwę zeszli przy wyniku 42:35.

Obraz gry zmienił się o 180 stopni w drugiej części rywalizacji, bowiem sopocianie zatrzymali swojego rywala na dziesięciu oczkach w III kwarcie i 14 punktach w ostatniej części gry. Trefl w tym samym czasie rzucił aż 50 oczek (33 w trzeciej i 17 w czwartej). Tym samym, bardzo wysoko i pewnie pokonali Kinga – 85:65 i zameldowali się w półfinale, gdzie zagrają z Legią Warszawą

Sopot: Schenk 23, Best 14, Groselle 10, Barnes 9, Zyskowski 9, Musiał 6, Van Vliet 6, Varadi 6, Scruggs 2, Witliński 0

Szczecin: Woodson 28, Mazurczak 8, Borowski 5, Cuthbertson 5, Udeze 5, Żołnierewicz 5, Żmudzki 4, Meier 3, Matczak 2