Koszykówka: Polacy lepsi od Islandii w meczu towarzyskim!

Polska – Islandia

Polscy koszykarze w drugim meczu towarzyskim przed zbliżającym się Eurobasketem pokonali minimalnie Islandczyków 92-90.

Spotkanie lepiej zaczęli Biało-Czerwoni, którzy prowadzili 8-0. Jednak po chwili na tablicy wyników mieliśmy remis 8-8. Przez kolejne minuty Islandczycy znajdowali się na niewielkim prowadzeniu (13-10, 16-14). Biało-Czerwoni doprowadzili do remisu 16-16 ale końcówka pierwszej kwarty należała do rywali, którzy prowadzili 23-19. Polacy w drugiej części meczu walczyli żeby doprowadzić do remisu ale to przeciwnicy dalej znajdowali się na niewielkim prowadzeniu. Jednak ostatecznie Polacy doprowadzili do remisu 30-30. Przez chwilę oglądaliśmy wyrównaną grę, ale końcowe minuty należały do Islandczyków, którzy na przerwę schodzili na prowadzeniu 46-38.

Trzecią kwartę lepiej zaczęli przeciwnicy, którzy przewaga wynosiła już 11 punktów (51-40), ale wówczas do walki wzięli się Biało-Czerwoni. Podopieczni Igora Milicia konsekwentnie zmniejszali straty do Islandczyków (44-51, 52-56). Dobrze w ofensywie prezentowali się Pluta, Balcerowski oraz Olejniczak dzięki czemu tuż przed końcem trzeciej kwarty Polacy wyszli na prowadzenie 63-61. W ostatniej części meczu oglądaliśmy zacięty pojedynek, a wynik przez większość czasu oscylował wokół remisu. Ostatecznie dzięki dobrej grze w końcówce Polacy wygrali mecz towarzyski z Islandią 92-90.

Polska – Islandia 92:90 (19:23, 19:23, 25:15, 29:29)

Polska: Pluta 18, Balcerowski 16, Olejniczak 16, Michalak 7, Ponitka 7, Sokołowski 7, Łączyński 6, Gielo 5, Gołębiowski 4, Sochan 4, Dziewa 2, Sternicki 0, Żołnierewicz 0

O autorze: Jan Nowakowski

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: