Za nami faza grupowa kobiecego Eurobasketu U18. Na turnieju w Matosinhos (Portugalia) Polki rywalizowały w grupie D, a ich przeciwniczkami były kolejno: Belgijki, Chorwatki oraz Węgierki.

Biało-Czerwone wygrały grupę D!

Podopieczne Roberta Pieczyraka dobrze weszły w turniej. Rozpoczęły go od wiktorii po zaciętym spotkaniu z Belgijkami. Pierwsza kwarta meczu otwarcia była wyraźnie pod dyktando naszej reprezentacji (18:10). Co prawda w środkowej części spotkania przytrafił się moment dekoncentracji i kolejne dwie kwarty padły łupem rywalek. Jednak ostatnia część meczu to znów dobra gra Biało-Czerwonych, które wygrały ją 19:15, a cały mecz 64:58 notując pierwsze zwycięstwo w turnieju. Mecz numer dwa to starcie z Chorwatkami. Mimo tego że Chorwatki mocno zaczęły i po dwóch kwartach prowadziły już 44:29, to reprezentantki Polski nie spuściły głów. W trzeciej odsłonie były wyraźnie lepsze od zawodniczek z Bałkanów (19:12). Idąc za ciosem zwyciężyły też w wyrównanej czwartej kwarcie (22:19). Jednak nie wystarczyło to do końcowego zwycięstwa. W ostatecznym rozrachunku Polki uległy 70:75. Ostatni grupowy pojedynek to pasjonujące spotkanie z Węgierkami. Nasza kadra znów długo wchodziła w mecz i na półmetku rywalizacji przegrywała 23:30. Jednak w drugiej części pokazała moc. Niezwykła była zwłaszcza trzecia kwarta, w której Biało-Czerwone rozgromiły rywalki aż 22:7, by po chwili postawić kropkę nad “i” i wygrać to spotkanie 63:49. Tym samym z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki Polki wygrały grupę D. W walce o ćwierćfinał zmierzą się w środę 7.08 z 4. drużyną grupy C – Serbią.

Skład reprezentacji Polski: Magdalena Kloska, Martyna Główczak, Maria Burliga, Julia Koryzna, Julia Rakowska, Julia Wysocka, Sofia Bowes, Natalia Rutkowska, Lena Brzustowska, Wiktoria Wiklak, Julia Kobiella, Karolina Maj