W pierwszym dniu trwającego w Poznaniu turnieju międzynarodowego reprezentantki Polski pewnie i wysoko pokonały uczestniczki zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, Portorykanki 74:55.

Polki w pierwszym dniu trwającego w Poznaniu turnieju międzynarodowego zmierzyły się z uczestniczkami zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, czyli Portorykankami.

Pierwsza kwarta nie zwiastowała tak pewnego, końcowego triumfu Polek, bowiem to nasze przeciwniczki zdecydowanie lepiej weszły w mecz. Z czasem jednak Biało-Czerwone odrabiały. W końcowych fragmentach pierwszych dziesięciu minut celnie za trzy trafiła Aleksandra Wojtala, która ustanowiła wynik na 13:18 dla Portoryko.

II kwarta to już dominacja reprezentantek Polski. Najpierw dwa razy zza łuku trafiła Klaudia Gertchen, chwilę później tego samego dokonała Banaszek, Makurat i Parzeńska, przez co Polki były już na prowadzenie. Nasze zawodniczki się nie zatrzymywały i nadal skutecznie atakowały, budując powoli przewagę. Po pierwszej połowie Biało-Czerwone prowadziły 38:31.

Równie udana była trzecia kwarta. W niej Polki wygrały różnicą aż 14 punktów, co tak na dobrą sprawę zamknęło emocje, bowiem przewaga naszego zespołu wzrosła już do 21 oczek. W ostatnich, decydujących dziesięciu minutach Portorykanki starały się zmniejszyć straty, lecz były jedynie w stanie odrobić dwa punkty, ulegając ostatecznie 55:74.

Najwięcej punktów dla Polski zdobyła Liliana Banaszek i Kamila Borkowska, kolejno 11 i 10. Jeszcze dzisiaj Polki w drugim spotkaniu turnieju w Poznaniu podejmą Niemki.