W najnowszym rankingu światowym FIBA prezentowanym przez Nike reprezentacja Polski spadła o jedną lokatę i obecnie zajmuje 15. miejsce. Na szczyt powróciły Stany Zjednoczone, wyprzedzając Hiszpanów i Niemców.

W światowym rankingu doszło do sporych roszad. Nowym numerem jeden zostały Stany Zjednoczone, które na niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata zajęły 4. miejsce, pokonując między innymi Hiszpanów, dzięki czemu nacje te zamieniły się pozycjami. Podium zamykają z kolei Niemcy, sięgając po pierwszy, historyczny tytuł Mistrzów Globu. Dla naszych sąsiadów z zachodu jest to awans o 8. miejsc.

Najwięcej zyskali natomiast Łotysze. Piąta drużyna Mistrzostw Świata z 30. miejsca wskoczyła do czołowej dziesiątki (ósma pozycja) oraz Kanadyjczycy (z 14. na 9. pozycję).

Reprezentacja Polski wywalczyła awans na główny turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu i jest sklasyfikowana na piętnastym miejscu, co dało spadek o jedną lokatę względem ostatniego rankingu. Oznacza to, że na chwilę obecną nasza kadra będzie losowana w eliminacjach na IO z drugiego koszyka.